![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12319485
*
nr 1231 9485
Sven Ernkvist
(1891-1978), Sverige
Oljemålning, Högalidskyrkan, signerad, 1942. Olja på duk, 61x48
Sven Ernkvist, svensk målare född i Skövde 1891, död 1978.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 19:51:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 16:55:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Ernkvist
Sven Ernkvist, svensk målare född i Skövde 1891, död 1978.
Läs mer om Sven Ernkvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: högalidskyrkan kyrkor motiv från södermalm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sven ernkvist sverige södermalm södermalmsmotiv
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Sven Ernkvist
Sven Ernkvist, svensk målare född i Skövde 1891, död 1978.
Läs mer om Sven Ernkvist
nr 1231 9485
Sven Ernkvist
(1891-1978), Sverige
Oljemålning, Högalidskyrkan, signerad, 1942. Olja på duk, 61x48
Sven Ernkvist, svensk målare född i Skövde 1891, död 1978.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 16:55:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Ernkvist
Sven Ernkvist, svensk mÃ¥lare född i Skövde 1891, död 1978.Läs mer om Sven Ernkvist
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: högalidskyrkan kyrkor motiv från södermalm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sven ernkvist sverige södermalm södermalmsmotiv
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17